FOTOGRAFIA PRODUKTOWA – GALERIA

Biżuteria Metal Szkło
Okulary
Inne
Żeglarskie
Odzież
Bielizna
Stroje kąpielowe
Spodnie
Torebki, portfele
Plenerowe

Beauty

Motoryzacja

Wizerunkowe
Obuwie
Rowery
Parkiet
Bruk
Sport

Fotografia użytkowa

Prezentacja produktów jest kluczowym elementem w pozyskiwaniu nań klientów. Odbywa się to za pomocą słów opisujących dany produkt, przedstawienie jego zalet w taki sposób by odbiorca uznał, że tego właśnie szuka i potrzebuje. Poza opisem, nieodzownym elementem prezentacji jest również fotografia.
Cyfrowa obróbka zdjęć potrafi zdziałać cuda. Oczywiście na słabą kompozycję, kiepskie światło oraz tło, nie pomogą żadne zabiegi kosmetyczne. Fotografia produktowa polega na dopasowaniu wszystkich tych elementów w taki sposób aby przedstawiony na niej produkt zaprezentować w jak najlepszej formie. Końcowy efekt już po ciemni cyfrowej, wykonany przez profesjonalistę, potrafi być naprawdę zaskakujący. Dzięki temu zleceniodawca zaznajamia potencjalnego klienta o swoich towarach w sposób przyciągający wzrok, co znacznie zwiększa jego zainteresowanie.
W dobie cyfryzacji, internetu i natłoku informacji, ludzie coraz częściej koncentrują się na obrazach przykuwających ich uwagę. Dlatego też, dobrze wykonana fotografia produktowa i reklama wizualna potrafią sprzedać praktycznie każdy produkt.

Fotografia produktu

Dobre zdjęcie to podstawa. Szczególnie ważne jest to dla reklamy. Ludzie większość bodźców informacyjnych odbierają wzrokiem. Na tym skupia się dobra fotografia biznesowa Cena jest o tyle istotna, że trzeba ją ująć ściśle w ramy rozliczeń finansowych.

Fotografia biznesowa wspiera wizerunek firmy. Podkreśla jej prestiż i ukazuje osiągnięcia.

Umieszczanie fotografii przywódców jest bardzo dobrym posunięciem. Strona wygląda na solidną, a organizacja prezentująca swoich przywódców na silną, zwartą i dobrze poukładaną.

Są ludzie, którzy, zanim zainwestują pieniądze w banku, oglądają najpierw zdjęcia prezesów i całego zarządu. Dobre strony www udostępniają pełen zestaw foto archiwum.

Sposób to dobry jak każdy inny. I na pewno nie trzeba się dziwić. Fotografia ma dostarczać maksimum wizualnego przekazu.

U ludzi nawet jeśli inne zmysły są wyostrzone i nastawione na sprawne przyjmowanie informacji i tak wzrok jest głównym odbiornikiem. Dzięki niemu w pełni kontaktujemy się ze światem zewnętrznym.

Fotografia produktowa – od czego zacząć?

E-commerce to branża coraz bardziej popularna. Nie dziwi wobec tego fakt, że coraz szersze grono przedsiębiorców chce pochwalić się w reklamach i na stronach internetowych dobrze wyglądającymi produktami. Fotografia produktowa to nic innego jak ekspozycja asortymentu w sposób najbardziej atrakcyjny dla klienta, a zarazem oddający jego realny wygląd. Czy wiesz co jest ważne w zdjęciach i jak je robić, aby odnieść sukces w sprzedaży internetowej? Pamiętajmy, że kupujemy oczami.

Czym jest dobra fotografia produktowa?

Przede wszystkim zdjęcia w internecie muszą wyglądać zachęcająco, a tym samym nie być przekłamanym obrazem prawdy. Aktualnie wiele portali aukcyjnych wymaga od użytkowników zdjęć na białym tle. Takie rozwiązanie jest nie tylko transparentne, ale i profesjonalne, przez co większość zdjęć wygląda właśnie w ten sposób. Dobra fotografia produktowa ukazuje detale przedmiotu, jego dokładny kształt, funkcje, wywołuje emocje. Z całą pewnością ten element utrwalania obrazu należy do sztuki, którą w stopniu mistrzowskim pojęli tylko nieliczni. Tym nie mniej, przy odrobinie wiedzy i sprzętu każdy może tworzyć poprawne zdjęcia produktowe.
Od czego zacząć? O niezbędnym sprzęcie
Jeśli chodzi o sprzęt konieczne jest nabycie lustrzanki cyfrowej ze statywem. Warto zaopatrzyć się także w obiektyw polaryzacyjny, który przydaje się zwłaszcza do produktów odbijających światło. W kwestii oświetlenie konieczny jest zakup dwóch softboxów i lamp do oświetlenia tła. By zrobić zdjęcie na białym tle warto zaopatrzyć się w rolkę białego papieru, stolik, opcjonalnie biała szyba, która da odbicie produktu pod spodem. By skutecznie wygasić odbicia światła przydatna bywa pianka modelarska. Wiele fotografów korzysta także z namiotu bezcieniowego, który choć ułatwia pracę, bywa niepraktyczny. Gdy wszystko skompletujesz, można zabrać się do pracy.

Jak robić fotografie produktowe w sposób poprawny?
Zacznij od ułożenia całego sprzętu. Aparat musi wylądować na statywie, przed stolikiem z rozłożonym na nim papierem. Pamiętajmy, że to rozwiązania dla produktów o małych i średnich gabarytach. Duże produkty wymagają tła większej wielkości. Softboxy należy ustawić po bokach stolika, ze światłem skierowanym na produkt. Ważne jest, żeby dobrze oświetlić tło, bo to pozwala na uzyskanie zdjęcia o dobrym poziomie jasności. Idealnie białe tło dają tylko cztery lampy. Pamiętaj, by nie pracować na ustawieniach automatycznych. Należy przy każdej sesji ustawiać balans bieli i ISO. Ustawienia aparatu warto sprawdzać na próbnych fotografiach i poprawiać parametry na bieżąco.

Co jest kolejnym krokiem?
Jeśli wykonasz zadowalające zdjęcia, kluczowa jest także ich obróbka. Dobre zdjęcie powinno mieć białe tło, ale jeśli jest ono nieco ciemniejsze bez problemu można je wyciąć poprzez tak zwane szparowanie. Pamiętaj, że ważna jest ostrość, którą również można operować w procesie postprodukcji. Pomaga w tym choćby filtr górnoprzepustowy. Zdjęcia muszą przedstawiać jak najwięcej szczegółów, choć nie mogą być także zbyt jaskrawe, czy przerysowane. Amatorzy często przepalają zdjęcia lub robią je zbyt ciemne, przez nieodpowiednie ISO i warunki oświetleniowe.

Fotografia produktowa może być prosta, tylko jeśli trzymamy się wyznaczonych zasad i wiemy, jaki cel chcemy osiągnąć. Reszta to tylko próby i błędy, które z biegiem czasu uda się wyeliminować. Powodzenia!

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.