FOTOGRAFIA PRODUKTOWA REKLAMOWA OLSZTYN

Packshot

Lookbook

Wieszak

Flatshot

Plener

Najdłużej czyli najwięcej kosztuje przygotowanie produktu do zdjęcia!!!

Rozpakowanie, umieszczenie na planie, ustwienie światła, zapakowanie… to minuty a czasem dziesiątki minut.                                                                                      Czas wykonania zdjęcia przez aparat to 1/125 s.

Tworzymy zdjęcia produktów na potrzeby sklepów internetowych,  portali społecznościowych, reklam. „Bez dobrego zdjęcia nie sprzedasz najlepszego produktu, ale z odpowiednim zdjęciem możesz sprzedać wszystko”. To bardzo znane powiedzenie wśród specjalistów eCommerce. Oczywiście musi być to dobrze wykonane zdjęcie prezentujące najważniejsze walory produktu oraz posiadające coś co wzbudzi w kliencie chęć zakupu. Częściej kupujemy produkty efektownie sfotografowane, które pobudzają w Nas chęć posiadania niż produkt gorzej zaprezentowany.
Do tego właśnie używana jest fotografia produktowa.

ZDJĘCIA TYPU „PACKSHOT”

PACKSHOT to najprostsze zdjęcia prezentujące produkt. Odpowiednie ułożenie, oświetlenie, zastosowanie odbicia światła mogą interesująco prezentować produkt. Zdjęcia na białym lub kolorowym tle dobrze nadają się do niemal wszystkich produktów. Przy idealnym białym tle (standard Allegro) zdjęcia wymagają szparowania.

fotografia produktowa olsztyn
fotografia produktuwa olsztyn
fotografia produktowa olsztyn
fotografia produktowa olsztyn

ZDJĘCIA ODZIEŻY „LOOKBOOK”

 Lookbooki to zdjęcia odzieży na modelu lub modelce. Fotografia tego typu zdecydowanie najlepiej reklamuje ubrania i ma ogromną siłę oddziaływania. Odzież najbardziej atrakcyjnie wygląda na ładnej modelce czy przystojnym modelu. W tego typu zdjęciach ważna jest odpowiednia stylizacja, makijaż i fryzura a także ekspresja modela/modelka i ciekawe pozy. Zdjęcia typu „lookbook” najczęściej powstają w studiu. Jeśli chcemy osiągnąć efekt idealnego białego tła, konieczne jest szparowanie.

lookbook fotografia produktu olsztyn
lookbook fotografia produktu olsztyn
lookbook fotografia produktu olsztyn

Pewną odmianą lookbooka jest zdjęcie odzieży z modelem lub modelką bez wizerunku. Odpadają takie kosztowne czynności jak fryzura, wizaż.

lookbook fotografia produktu olsztyn
lookbook fotografia produktu olsztyn
lookbook fotografia produktu olsztyn

Zdjęcia torebek – najtaniej wykonuje się je przy użyciu modela. Kadrowane od szyii do połowy łydek (maksymalnie) czyli bez wizerunku i bez stóp. Taki sposób pozwala na duże oszczedności czasowe w przygotowaniu torebek do zdjęć bo te zabierają najwięcej czasu w procesie fotografowania i obróbki zdjęć.

zdjęcia torebek i portfeli
lookbook fotografia produktu olsztyn
lookbook fotografia produktu olsztyn

ZDJĘCIA ODZIEŻY NA WIESZAKACH

Zdjęcia na wieszaku są najtańszą metodą prezentacji ubrań bez modela lub modelki. 
Na wieszakach dobrze wyglądają ubrania każdego rodzaju, zarówno kurtki, bluzki, płaszcze, spodnie, sukienki, spódnice itp.

fotografia produktowa na wieszaku olsztyn
fotografia produktowa na wieszaku olsztyn
fotografia produktowa na wieszaku olsztyn
fotografia produktowa na wieszaku olsztyn

ZDJĘCIA TYPU „FLATSHOT”

Odzież jest fotografowana na płasko, na białym tle. Ubrania są ułożone, rozprasowane i czasem lekko pofałdowane, odpowiednio układane aby nadać im kształt i charakter. Obrobienie takiego zdjęcia zawsze wymaga szparowania jeśli konieczne jest osiągnięcie efektu idealnego białego tła.

zdjęcia produktowe flatshot olsztyn
zdjęcia produktowe flatshot olsztyn
zdjęcia produktowe flatshot olsztyn
zdjęcia produktowe flatshot olsztyn

SESJE PLENEROWE I WIZERUNKOWE

Celem zdjęć jest zaprezentowanie marki, kolekcji czy działalności firmy a nie konkretnego produktu. Zdjęcia wizerunkowe charakteryzują interesującym klimatem, miejscem, w którym powstają, ciekawą scenografią, rekwizytami. Do sesji wizerunkowych potrzeba więcej odób odpowiedzialnych za określone elementy, po to by uzyskać jak najlepsze efekty.

sesje fotograficzne plenerowe olsztyn
sesje fotograficzne plenerowe olsztyn
sesje fotograficzne plenerowe olsztyn
sesje fotograficzne plenerowe olsztyn

Fotograf reklamowy, produktowy, użytkowy

Packshot – czym jest oraz gdzie stosować zdjęcia typu duch.
Czym jest packshot? Zobacz zastosowania tej innowacyjnej metody fotografowania produktów oraz w jakich branżach najlepiej wykorzystać zdjęcia „duchy”.

Packshot, czyli kreatywna fotografia produktu (fotografia produktowa).
„Lewitujące” zdjęcia packshot stają się coraz bardziej pożądane przez reklamodawców. Metoda pozwalająca na ukazanie produktu bez odwracających naszą uwagę szczegółów staje się przebojem. Zobacz dlaczego.
Czym są zdjęcia typu „duch”?
Zdjęcia wykonane metodą packshot to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla ludzi pragnących wyeksponować naturalne piękno swojego produktu bez zbędnego tła. Minimalistyczne ukazanie produktu możliwe jest wyłącznie za pomocą zdjęcia „ducha”. Jest one bowiem precyzyjnie wycięte, a następnie w programach takich jak Photoshop ustawiane na najczęściej białym tle.

Zdjęcia w 360 stopniach.
Za pomocą wielokrotnie wykonanych zdjęć z różnych stron jesteśmy w stanie stworzyć model 3D naszego produktu. Następnie możemy go umieścić na naszej stronie w formie interaktywnej. Jest to o tyle pożądany zabieg, gdyż pozwala obejrzeć nam produkt również z tyłu, co przydaje się np. przy wyborze spodni. Na stronie możemy więc zamieścić manekina do zdjęć „duchów”, dzięki któremu będziemy mogli zobaczyć jak leży dana odzież bez zbędnego odwracania uwagi ze strony modela.

W jakich branżach sprawdzi się packshot?
Technika ta używana jest najczęściej w branży odzieżowej oraz kosmetycznej. Packshoty świetnie prezentują największe walory ubrań, przez co możemy wyobrazić sobie jak dana odzież będzie na nas wyglądać. Możemy zatem z dużo większą pewnością zdecydować się na zamawianie ubrań przez internet.

Jak wygląda w praktyce manekin do zdjęć packshot?
Możemy do tego celu wynająć specjalnego modela, który założy naszą odzież (chociaż jest to nieopłacalne), bądź wybrać najzwyklejszy manekin do zdjęć. Duch, który powstanie po wycięciu go w programie, będzie zatem imitował „niewidzialnego człowieka”. Przezroczysta faktura naszego manekina przydaje się, jeżeli chcemy ubranie umieścić na „swojej skórze” np. w jakimś programie. Możemy dzięki temu przymierzyć optycznie odzież i zdecydować czy pasuje do nas.

Przyciągnięcie uwagi konsumenta.
W dzisiejszych czasach w świecie internetu ciężko jest zwrócić uwagę konsumenta na oferowany przez nas produkt. Często musimy wydawać setki tysięcy na reklamę na Facebooku, bądź w telewizji. Za pomocą metody packshot istnieje możliwość zaintrygowania odbiorcy i przyciągnięcia go do zdjęcia. „Duch”, na którym wisi produkt, tym bardziej interaktywny, może zaciekawić nawet najbardziej unikające reklam grono.

Gdzie wykorzystać packshoty?
Zdjęcia typu „duch” to niewątpliwie jedna z najbardziej kreatywnych metod fotografii produktu w ostatnich latach. Szerokie zastosowanie packshotów na stronach internetowych potwierdza fenomen, który zaistniał. Ludzie lubią jak coś jest dla nich interesujące. Ciekawe metody promocji przyciągają tłumy konsumentów. Tak jest również i w tym przypadku.

Fotografie odzieży.
Internet to niesamowite narzędzie, które zrewolucjonizowało wiele branży. Najbardziej odczuła to jednak branża odzieżowa. Możliwość przeglądania ubrań nie wychodząc z domu stała się dla wielu osób czymś niezwykłym. Zdecydowanie lepiej, ze strony konsumenta, kiedy ma on możliwość obejrzenia wyłącznie faktury samej tkaniny niż gdyby miał oprócz tego oglądać modela. Niekiedy bowiem odzież może wyglądać na kimś dużo lepiej niż na naszej własnej sylwetce. Dodatkowo różny od naszego wzrost modela i zdjęcie wyłącznie jednego rozmiaru może zaburzać nasze postrzeganie ubrania.

System przymierzania ubrań bez zakładania.
Ciekawa jest nowa technika, wykorzystująca manekina typu „duch” powstała w Chinach i zmierza wielkimi krokami również do Polski. Polega ona w głównej mierze na „nakładaniu” na osobę stojącą naprzeciwko kamery wygenerowanych wcześniej zdjęć. Możemy więc w czasie rzeczywistym oglądać jak wyglądamy w danym ciuchu bez przebierania się!

Musimy zatem poczekać kilka lat aż ta metoda zawita również do naszych sklepów i będziemy mogli przeglądać się w fikcyjnych ubraniach.

Minęły czasy kiedy w jednej firmie można było przepracować całe życie. Dziś trzeba być przygotowanym na zmiany. One są jedyną pewną rzeczą.
Trzeba być gotowym do zdobywania nowych umiejętności nawet na krótko przed czasem, kiedy to ludzie zwykle szykują się do odejścia na emeryturę.

Ten poradnik traktuje w skondensowany sposób tematykę fotografii reklamowej. Otwartość na zmiany lub hobby wspierane nowoczesną technologią cyfrowa może pomóc zmienić kwalifikacje i znaleźć zajęcie (fotograf reklamowy), które da satysfakcję i źródło stałego dochodu.

Na początek i w pigułce
Wszyscy chcący realizować się jako fotograf reklamowy, produktowy… (………………….)  powinni posiąść podstawową wiedzę z zakresu tematyki branżowej. O aparacie powinni wiedzieć, że składa się z części optycznej (tradycyjnej soczewki) dziś wykonanej z genialnych materiałów poprawiających jakość wykonanych obrazów i części elektronicznej, którą jest matryca światłoczuła.

Żeby robić dobre zdjęcia nie potrzeba nic więcej. Szczegóły, które wydadzą się wam istotne, znajdziecie w niewielkiej książeczce dołączonej przez producenta sprzętu.

Ważne parametry
Do pełnego sterowania procesem zapisu dobrej fotografii w pamięci aparatu potrzeba trzech parametrów. Niezależnie od tego czy to będzie fotografia biznesowa, produktowa, reklamowa, reporterska, ślubna, portretowa… czy inny profil odwzorowania.
ISO, przesłona i czas naświetlania. Jeśli nie zostaną dobrane na podstawie doświadczenia fotografa, aparat na podstawie algorytmu programu obsługującego elektronikę urządzenia, dobierze automatycznie.

Obiektyw aparatu
Pisząc o tym elemencie, należy wspomnieć o najważniejszym elemencie, z punktu widzenia tego typu fotografii, ogniskowej.
Fotografia reklamowa potrzebuje wąskiego kąta, w jakim operuje obiektyw. Dlatego ogniskowa powinna mieć nie mniej niż 50 mm, jeśli chcemy robić zdjęcia produktów.

Przy dużych obiektach i plenerach ogniskowa mianowana na 18 milimetrów pozwoli zrobić zdjęcie z niedużej odległości całkiem sporej grupie ludzi.
Reszta parametrów na tym etapie dociekań jest nieistotna.

Co potrzebne oprócz dobrego aparatu
Oświetlenie jest kluczowe w procesie powstawania fotografii. Dla obiektów fotografowanych w studiu wykorzystuje się oświetlenie sztuczne.

Halogeny tworzą ciepłą aurę, dobrze oddającą kolory. Niestety ich światło jest zbyt ostre i daje mnóstwo cieni oraz zbyt ostre, kontrastujące krawędzie. Dla zmiękczenia strumienia światła stosuje się kalkę techniczną. Zmętniały papier łagodzi światło, rozpraszając je i zmiękczając.
Ze względów bezpieczeństwa ekrany z kalki stosuje się w niewielkiej odległości od modelu. Halogeny wytwarzają dużą ilość ciepła.

Fotografia korporacyjna, reklamowa, produktowa to dziedzina, której można się nauczyć. Potrzebne jest oczywiście spore zaangażowanie i wysiłek.
Miejcie też dystans do siebie i pokorę w zdobywaniu wiedzy.

fotograf olsztyn

Wygląd dobrego opisu produktu

 

Jak powinien wyglądać opis produktu w sklepie internetowym?

Dobry opis produktu warto, aby spełniał dwa warunki. Powinien być atrakcyjny w czytaniu dla potencjalnego klienta oraz odpowiedni pod SEO.

Oto 6 kroków, które musisz znać, by napisać dobry opis produktu.

1. Naturalny przekaz
Warto zadbać o realność i naturalność naszego opisu. Dobrze jak jest on unikatowy i niepowtarzalny. Wówczas będzie się lepiej się pozycjonował w wyszukiwarce. 

Gdyż istnieją algorytmy takie jak Koliber czy Panda, które odpowiadają za jakość treści i decydują czy nasz produkt wraz z opisem będzie się pojawiał wysoko w wynikach wyszukiwania.

2. Nazwa produktu
Nazwa produktu jest bardzo ważna, i musi występować z nagłówkiem h1. Co więcej, długość nazwy powinna się mieścić pomiędzy 55-70 znaków ze spacją. Przy czym warto pamiętać, by jak najlepiej wykorzystywać miejsce przeznaczone na nazwę.

Co powinna zawierać nazwa? 
Schemat: 
Co to jest (produkt) + marka + model +/- szczególna cecha/korzyść produktu 

Ta szczególna korzyść powinna być właściwie odpowiedzią na palący problem klienta, lub być cechą/korzyścią najbardziej wyróżniającą produkt.

Musimy się tutaj zastanowić, co może szukać klient. Jednym słowem warto poznać naszą grupę docelową. Po czym z tych informacji wywnioskować, na czym im najbardziej zależy.

Czego warto unikać?
-trudnych długich nazw/numerów produktów
-nazw własnych, które są wykorzystywane wyłącznie u nas w sklepie

Co warto znać?
-motywacje zakupowe naszej grupy docelowej
-palące problemy naszej grupy docelowej

3. Opis produktu
Sam opis produktu powinien mieć długość od 1000 do 1500 znaków ze spacją. Jest to właśnie optymalna długość treści pozwalająca na wyczerpujący opis, a zarazem jest atrakcyjny dla algorytmów. Co jednak nie przeszkadza, by tworzyć dłuższe opisy.

Gdyby się zdarzyło, że nasza treść będzie za krótka. Wówczas Google wrzuca taki opis do spamu i nie jest on wysoko wyświetlany w wynikach wyszukiwania.

4. Frazy kluczowe
Warto zadbać by fraza kluczowa występowała w nazwie produktu oraz 2/3 razy w całym opisie. Można i nawet trzeba modyfikować trochę naszą frazę kluczową np.; produkt + marka, marka + model, czy też produkt + model. 

O co warto zadbać?
Znając naszą grupę docelową, możemy zidentyfikować dokładne frazy kluczowe, których bezpośrednio szukają i używają tych osoby. Po czym wtopić je w nasz opis.

5. Korzyści i zastosowania 
Żeby dobrze znać korzyści i zastosowania naszego produktu musimy go dobrze poznać i wiedzieć jak działa.

Następnie powinniśmy się zastanowić, jakie są jego najważniejsze i najbardziej interesujące korzyści i przedstawić je w opisie tak by przekonywały do zakupu.

Zwracamy wówczas uwagę na to co produkt ma do zaoferowania i w jaki sposób może wpłynąć na klienta i jego emocje po zakupie.

Bo to głównie emocje i psychologia sprzedaży decyduje czy ktoś kupi od nas, czy nie,

Dlatego przy pisaniu opisu produktu powinieneś;
-skupić się na problemach grupy docelowej i ich rozwiązaniach 
-prezentować wartości, które dostarczy Twój produkt
-wzbudzić potrzebę kupna i posiadania produktu 
-ostatecznie przekonać do zakupu

6. Wygląd opisu
  Sekcje – warto by tekst był podzielony na sekcje
1. Tytuł
2. Śródtytuł
3. Opis główny
4. Korzyści
5. Specyfikacja techniczna/tabelka

Nasz opis nie powinien wyglądać jak ściana tekstu, lecz zawierać właśnie akapity, śródtytuły, pogrubienia. Wszystko to, po ty by był on ciekawszy i łatwy do przeglądania.

Używając pogrubień, musimy pamiętać, żeby nie przesadzić z ich ilością. Pogrubiamy tylko te najważniejsze specyfikacje i korzyści, które będą się łatwo rzucać w oczy potencjalnemu klientowi i motywować do zakupu. 

Język korzyści
Pisząc opis produktu, musimy zwrócić uwagę, żeby pisać językiem korzyści. 
Co to znaczy?
Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie; co mi to da, że mi to da?
Np.; Szybki dysk SSD sprawi, że już nigdy nie poczujesz przycięć i opóźnień podczas grania. Dzięki czemu będziesz mógł się w pełni cieszyć płynnością rozgrywki.

Klątwa wiedzy
Starajmy się używać łatwego słownictwa, które jest powszechnie znane. Ponieważ to, co my myślimy, że wiemy i jest przez nas bardzo dobrze zrozumiałe, dla innej osoby może brzmieć jak zaklęcie z jakiegoś filmu.

Np.; zamiast ujrzeć > użyj zobaczyć

Podsumowując.
Pamiętajmy dla kogo, piszemy nasz opisu produktu. Warto poznać naszego potencjalnego klienta i jego preferencje zakupowe przed tworzeniem treści. Przy czym nie zapominajmy jak ważne jest pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania dla funkcjonowania naszego sklepu internetowego jak i sprzedaży w nim.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.