fotografia motoryzacyjna olsztyn

Fotografia samochodu auta Olsztyn

 

Dlaczego fotografowanie, fotografia samochodu jest ważna?
Samochody stały się powszechnym dobrem i wielu z nas staje przed dylematem: jak sprzedać auto?
Jak sprzedać samochód? Dlaczego mój samochód ma wzbudzić zainteresowanie?
Jak osiągnąć dobrą cenę abyśmy byli zadowoleni ze sprzedaży a kupujący był zadowolony z zakupu?
To nie jest prosta rzecz. Pośród tysięcy ogłoszeń musimy przygotować naszą ofertę aby wzbudziła zainteresowanie. Co zrobić aby przeglądający setki aut w ofertach wielu sprzedających wybrała akurat naszą ofertę?
Aby dobrze zaprezentować nasz samochód auto na sprzedaż trzeba „wejść w buty” kupującego.
Trzeba zrozumieć czym się kieruje i dlaczego akurat zatrzymuje się na naszym ogłoszeniu.
Sam nie raz nie dwa sprzedawałem stare auto ale też kupowałem używany samochód. Więcej stresu moim zdaniem dostarcza kupowanie.
Jak to wygląda? Wchodzimy na stronę ogłoszeniową, wpisujemy markę, kolor, rocznik, typ paliwa itd.
W efekcie otrzymujemy kilkadziesiąt czasem samochochodów spełniających warunki naszego wyszkiwania. OK! I co dalej? Nie ma takiej siły. Oglądamy zdjęcia naszego potencjalnego auta. Robimy to często wspólnie z osobą najbliższą, małżonkiem, małżonką, partnereką, partnerem… Oglądamy i oglądamy fotografie aut i szukamy pretekstu, powodu aby ofertę albo odrzucić albo zaliczyć do tych z kręgu zainteresowań.
Wybieramy kilka, kilkanaście… Dlaczego? Bo na zdjęciu samochód jest zaprezentowany w taki sposób jak chcemy. Odpowiada naszym wymaganiom. Bo zdjęcia nas przekonują do tego aby zapisać numer telefonu, zadzwonić i umówić się na spotkanie. I tutaj mamy do czynienia z „magią zdjęcia” z fotografią samochodu, która ułatwia podjęcie decyzji. Sam mam w pamięci te chwile gdy chcieliśmy z małżonką kupić auto i po paru godzinach przeglądania ofert ja miałem już serdecznie dość. Po prostu zapisywałem te oferty, któr po obejrzeniu zdjęć budziły zaufanie, drukowałem i zaczynaliśmy telefonowanie aby umówić się na spotkanie.
I teraz trzeba zrozumieć tego zestresowanego potencjalnego klienta. Po godzinach wyboru dzwoni tam gdzie oferta mu najbardziej odpowiada i ma w głowie obraz samochodu, który już wydaje się być kupionym.
Wszelkie badania wkazują, że ludzie w przważającej większości bo około w 70-ciu procentach sa wzrokowcami. Istnieje też zasada w sprzedaży o pierwszych dwudziestu sekundach. Jeśli w tych dwudziestu sekundach nabierzemy do czegoć zaufania to jest to ogromny bodziec do podjęcia decyzji.
Decyzji skłaniającej nas do zakupu tego a nie innego produktu. Bo go zobaczyliśmy i zaufaliśmy.
Na jakiej podstawie. Otóż dobre zdjęcie, dobra fotografia motoryzacyjna jest bardzo silnym bodźcem do podjęcia decyzji.
I tutaj nie na to mocnych. Zaprezentowanie naszego samochodu za pomocą dobrej fotografii auta może spowodować cuda. Już to, że kupujący zadzwoni, przyjedzie najpierw do nas stawia nas w uprzywilejowanej pozycji. Uwierzcie mi. Ja już po tych wszystkich wertowaniach oglądaniach miałem dosyć i jeśli zdecydowałem się do kogoś pojechać, to chciałem już mieć to za sobą. Jeśli wszystko było z samochodem w porządku tak jak napisane było w ogłoszeniu, to chciałem finalizować transakcję. Ja już to auto znałem ze zdjęcia.
Pojechałem i co…? Gdy już się pojawiłem sprzedający miał możliwość nawiązania dialogu, rozpoczęcia transakcji, przekonania do zakupu. Nie sprzeda ten do którego klient nie dotrze!
Dobrze! Jak zrobić dobre zdjęcie samochodu? Takie, które przekonuje do wybrania auta. Oczywiście nie jest to prosta sprawa gdy chcemy aby nasza fotografia wzbudziła zainteresowanie i zaufanie. Widzimy w reklamach jak pięknie wyglądają nowe auta. Oczywiście to bardzo kosztowna sprawa. Nie damy rady zapiąć budżetu więc nie oczekujmy, że będzie nas stać czy też nie będzie to opłacalne w chwili gdy nasze auto kosztuje na rynku kilka tysięcy. Oczywiście nie należy do tego tak podchodzić. Fotografia samochodu nie musi być droga bo przecież nie sprzedajemy auta z salonu tylko używany pojazd i nie może on wyglądać jak „z pod igły”.
Nikt w to nie uwierzy. Sesja zdjęciowa samochodu musi być rzetelna i z wyczuciem. Nie ukrywajmy wad poprzez retuszowanie zdjęć bo to może przynieść odwrotny skutek. Ten zestresowany klient, który przyjedzie do ciebie gdy zobaczy, że wygląd samochodu znacznie różni się od tego co widział na zdjęciu, straci natychmiast zaufanie i zrezygnuje i więcej do ciebie nie przyjedzie. Fotograf, który wykonuje zdjęcia auta musi mieć też tą świadomość. Nie retuszujmy tych rzeczy, których nie da się naprawić w prosty sposób. Pokazujmy to jak wygląda w rzeczywistości. Zdjęcia auta muszą być solidne, odpowiednio naświetlone tak aby klient widział w ogłoszeniu jak samochód wygląda, jakie ma zalety i jakie ma wady. Jak fotografować pojazd? Trzeba pokazać go ze wszystkich stron, najistotniejsze elementy wnętrza. Czym kieruje się klient chcący kupić samochód? Patrząc na fotografię widzi czy auto jest zadbane. Musimy koniecznie samochód do zdjęcia przygotować. Jeśli nie możemy tego zrobić sami oddajmy do myjni. Niech wyczyszczą dokładnie wnętrze bo pierwszy warunek aby ktoś zaakceptował wyższą cenę. Trzeba zadbać o to aby fotografia auta jego zdjęcia wyglądały bardzo dobrze bo to również świadczy o sprzedającym, który dba o dobry wizerunek, wzbudza zaufanie. Mamy w internecie zdjęcia aut zrobionych na szybko telefonem. Czyli komuś się spieszy albo nie ma środków na wynajęcie fotografa samochodów. To pierwszy pretekst do tego aby negocjować niższą cenę bo widać, że sprzedający może jest zmuszony sytuacją finansową do szybkiej sprzedaży i opuści z ceny.  Zadbajmy o dobre zdjęcia samochodu i wystawmy nieco wyższą cenę aby było z czego „opuścić” cenę. Nie musi to być bardzo drogie. Ja fotografuję samochody już od 100 zł. W efekcie otrzymujesz do dwudziestu zdjęć i pewność, że takie zdjęcia nie będą obarczone błędami technicznymi. Przynajmniej nie wzbudzą złego wrażenia, taniości, pospolitości i będą wyróżniać się spośród tysięcy innych. Sto złotych nawet gdy auto kosztuje 2000 zł nie jest dużym wydatkiem. Zaufaj mi i zleć mi sesję fotograficzną twojego samochodu. Fotografia samochodu już od stu zł to niewielki wydatek. Zobacz moją galerię. Zadzwoń! Ryszard Aziewicz – fotograf motoryzacyjny – tel.: 511 345 190

 

 

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.