FOTOGRAFIA NIERUCHOMOŚCI OLSZTYN

Sprzedawaj nieruchomości szybciej i za lepszą cenę

Nie ważne czy sprzedajesz, czy wynajmujesz nieruchomości,
zdjęcia są odpowiedzialne za zainteresowanie Twoją ofertą.

FOTOGRAFIA WNĘTRZ I NA ZEWNĄTRZ

fotografia nieruchomości olsztyn
fotografia budynków olsztyn
fotografia mieszkań olsztyn
fotografia domów olsztyn

Ile czasu kupujący poświęca na wybranie odpowiedniej oferty z listy? Są badania, które mówią o ułamku sekundy! 
Po wybraniu odpowiednich parametrów pozostaje tylko rzut oka na miniaturę oferty.
 Miniaturka to Twój pierwszy kontakt z klientem.
Od niej zależy czy poszukujący już na wstępie nie zainteresuje się Twoją ofertą i nigdy jej nie ujrzy.
Reszta zdjęć musi przekonać do końca szukającego aby sięgnął po telefon i umówił się na wizytę by obejrzeć nieruchomość.
Należy w pierwszej kolejności przygotować pomieszczenia do sesji. Oprócz tradycyjnego sprzątania należy często poprzestawiać niektóre przedmioty lub wynieść z fotografowanego pomieszczenia aby można było stworzyć przejrzystą kompozycję miłą dla oka obserwatora.
Nie bez znaczenia są osoby, które zajmują się tzw. “Home Stagingiem”. Oprócz doświadczenia w aranżacji wnętrz zazwyczaj mają ze sobą parę gadżetów, które potrafią ocieplić wizerunek pomieszczenia.

FILMOWANIE I ZDJĘCIA Z DRONA

Oprócz zdjęć wykonanych standardowo wewnątrz i na zewnątrz mieszkania, domu lub innego budynku dodatkowym wspaniałym narzędziem jest film lub zdjęcia z drona. Można zaprezentować nieruchomość z zupełnie innej perspektywy niż reszta ofert. Domy położone w sąsiedztwie natury lub atrakcyjnych miejsc to już dzisiaj standard aby wyróżnić ofertę zdjęciami lub filmami z lotu ptaka. Takie prezentacje zwracają uwagę poszukującego natychmiast i na pewno zostanie przy oglądaniu np. filmu nieco dłużej. Dzięki nim oglądający może przekonać się do walorów położenia nieruchomości jak i jej wyglądu zewnętrznego. 

I OTO NAM CHODZ!

 

Fotograf nieruchomości, mieszkania, domu, wnętrz – Olsztyn

Zdęcia nieruchomości, mieszkania, domu…

Poszukiwania mieszkania potrafią być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie jeśli szukamy czegoś na odległość.Jest wiele stron internetowych, które oferują nieruchomości online, ale trzeba być z nimi wszystkimi bardzo ostrożnym.

Wiadomo, że bardzo łatwo choć kosztownie jest zrobić zdjęcia nieruchomości tak, by wyglądały doskonale. Na fotografiach mieszkań, domów, działek ukrycie niedoskonałości danego obiektu jest mozliwe i naprawdę nie sprawia żadnego problemu osobie, która dodaje ogłoszenie.

Dlatego należy być szczególnie ostrożnym kiedy szuka się nieruchomości online. Niestety nie zawsze mamy możliwość, żeby pojechać i fizycznie obejrzeć dane mieszkanie, ale na pewno warto poprosić o dodatkowe zdjęcia najlepiej o profesjonalne zrobione przez fotografa .

Im więcej zdjęć zobaczymy, tym łatwiej będzie dojrzeć ewentualnie niedoskonałości, które właściciel mógł próbować przed nami ukryć.
Szukanie nieruchomości online zawsze należy zacząć od zdecydowania jakie są nasze priorytety. Na pewno nie warto przesadnie oszczędzać, bo możemy tego później bardzo żałować. W niektórych przypadkach naprawdę nie warto być sknerą!

A jeśli jesteśmy po drugiej stronie czyli sprzedajemy nieruchomość, mieszkanie, dom, działkę, zaopatrzmy się w dobre zdjęcia. Dobra fotografia nieruchomości może przyspieszyć sprzedaż po wyższej cenie nasz produkt. Może też zaoszczędzić czasu i sprzedającemu i kupującemu nieruchomość jeśli zdjęcia wyjaśnią zainteresowanemu dokładnie z czym ma do czynienia. Dobra fotografia zawsze przyciąga i potencjalny klient oprócz ceny zawsze bierze pod uwagę pierwsze wrażenie. To wrażenie może spowodować zmianę decyzji i przeznaczenie większej ilości środków na zakup nieruchomości. A to wszystko może zdziałać dobry fotograf nieruchomości.

FOTOGRAF NIERUCHOMOŚCI

HOME STAGING

Wykonaj Home Staging sam i przygotuj mieszkanie do sprzedaży, zwiększając jego wartość!

Sprawdź czym jest i dlaczego warto wykonywać Home Staging

Home Staging to w dalszym ciągu pojęcie nieco owiane tajemnicą. Przez osoby sprzedające swoje mieszkania lub domy nie jest również często wykorzystywany w ogóle. Samo pojęcie może brzmieć nieco tajemniczo, choć takie nie jest i ma wiele korzyści. Dzięki niemu możemy podnieść wartość nieruchomości czy sprzedać ją w krótszym czasie. W tym tekście wyjaśniamy dokładnie, czym jest Home Staging, na jakiej zasadzie działa, jak dzięki niemu przygotować nieruchomości sprzedaż i dlaczego warto w ogóle go stosować.

Czym jest tak właściwie Home Staging?

Home Staging to proces przygotowania i odpowiedniej aranżacji wnętrza — nieruchomości na sprzedaż. Home Staging opiera się głównie o działania marketingowe, które mają podkreślić wszystkie walory i zalety danej nieruchomości i sprawić jak najlepsze wrażenie. Ogólnie istnieje wiele metod i czynności, które możemy zastosować przy sprzedaży nieruchomości, aby poprawić jej wizerunek. Z Home Stagingu korzystać możemy zarówno przy sprzedaży mieszkania w bloku, ale też i dużego domu z działką. Home Staging ma charakter inwestycji — czasu lub/i środków. Mają one zaprocentować lepszymi warunkami sprzedaży mieszania i odniesieniem przez nas sprzedających większej ilości korzyści.

Sam trend przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jest on znany już od wielu lat, choć w Polsce zyskuje dopiero na popularności. Jego wykorzystanie jest zatem szansą na wybicie się na rynku. Home Staging wykonać można przy każdym typie nieruchomości czy przy każdym typie wnętrza. Szczególnie zaleca się go jednak przy nieruchomościach, które ogląda wiele osób, ale nikt nie decyduje się na ich zakup. Oznacza to, że cena czy lokalizacja są odpowiednie, ale sama nieruchomość nie sprawia na tyle dobrego ważnie by ją nabyć. Wykonanie takiego przygotowania jest też ważne, gdy posiadamy problematyczną nieruchomości np. ze względu na lokalizację, aby zachęcić kupującego do podjęcia pozytywnej decyzji. Home Staging to przede wszystkim niskokosztowe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Zakłada ono wydanie minimalnej ilości środków oraz uzyskanie maksymalnych korzyści. Głównie czynności Home Stagingu będą opierały się o metody darmowe lub wymagające jedynie minimalnych nakładów finansowych.

Dlaczego warto go wykonać, sprzedając mieszkanie?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wykonać Home Staging. Pierwszym z nich jest wyższa cena sprzedaży nieruchomości. Z badań wynika, że nieruchomości poddane temu zabiegowi sprzedawane są średnio nawet o 10% drożej niż nieprzygotowane mieszkania i domy. Jest to konkretna zachęta do tego, aby poświęcić nieco czasu i przygotować odpowiednio nieruchomość na sprzedaż. Suma 10% może być bardzo dużą kwotą, szczególnie jeśli w grę wchodzą nieruchomości o znacznej wartości. Jeśli zależy nam na pieniądzach, zdecydowanie warto rozważyć taki krok. Drugim powodem, dla którego warto wykonać Home Staging, jest przyspieszenie sprzedaży. Nieruchomości zadbane i odpowiednio przygotowane sprzedają się szybciej przeważnie nawet o 40%. Jest to bardzo duża różnica czasowa, która pozwala zniwelować czas oczekiwania na sprzedaż o blisko połowę. Dzięki temu możemy skrócić czas sprzedaży z roku do nieco ponad pół roku lub z pół roku do kilku miesięcy. Jeśli zatem zależy nam na czasie, gdyż potrzebujemy środków ze sprzedaży nieruchomości, zdecydowanie warto wykonać taki krok. Samo wykonanie Home Stagingu nie jest trudne ani wymagające. Możemy przeprowadzić ten proces w takiej formie, na jaką jesteśmy przygotowani. Nie musimy wydawać też dużych sum, a zdecydowaną większość czynności możemy wykonać bezkosztowo.

Jak przygotować dom do sprzedaży samodzielnie?

Pierwszym krokiem, aby przygotować dom do sprzedaży, jest jego uporządkowanie. Oznacza to pozbycie się z niego wszystkich zbędnych rzeczy, pamiątek czy elementów osobistych takich jak dyplomy itp. Działanie to ma na celu zmianę statusu mieszkania z zamieszkanego na – do sprzedaży. Minimalistyczne wnętrze będzie prezentowało się również okazalej i nie będzie spersonalizowane, co często przeszkadza kupującym. Samo mieszkanie należy również dokładnie wysprzątać, aby prezentowało się nienagannie. Drugim krokiem jest odpowiednie zaaranżowanie nieruchomości. Dzięki kilku trikom możemy zwiększyć jego atrakcyjność. Możemy zrobić to, pozbywając się zbędnych mebli. Powinniśmy odsunąć je także od wejść i przejść, aby poruszanie się po domu było komfortowe. Kolejną wskazówką jest maksymalne rozświetlenie wnętrza poprzez usunięcie dużych zasłon czy odsunięcie od okien mebli i zabudowy. Im mieszkanie będzie przestronniejsze i jaśniejsze tym większa szansa na szybką i korzystniejszą jego sprzedaż. Jeśli posiadamy dom, warto zadbać też o trawnik, wejście z bramy do mieszania czy ogólny efekt wizualny. Nawet kupno nowej wycieraczki w cenie kilkunastu złotych sprawia dobre pierwsze wrażenie, które trudno jest wzbudzić. Gdy posiadamy pewne środki na wykonanie Home Stagingu, możemy zakupić również kilka nowych gadżetów. Rzeczy takie jak nowy kubek, zegar czy roślina sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na nowocześniejsze i bardziej zadbane.

Elementem, o którym zapomina wiele osób, jest odpowiednia prezentacja mieszkania. W tym celu warto zadbać o muzykę czy zapach. Szczegóły te potrafią zmienić nastrój kupującego oraz zupełnie inaczej spojrzeć na nasze mieszkanie. W tym celu warto przygotować cicho sączącą się spokojną muzykę oraz zadbać o odświeżacz powietrza lub kosmetyki unisex i nadać wnętrzu odpowiedni zapach. Osoby kupujące mając do wyboru dwa podobne mieszkania, wybiorą te, w którym czują się lepiej.

Gdzie można zamówić Home Staging?

Jeśli chcemy skorzystać z korzyści Home Stagingu, ale nie chcemy lub nie możemy samodzielnie go wykonać, istnieje możliwość jego zamówienia. Obecnie na rynku działa wiele firm zajmujących się i oferujących tego typu usługi. Aby zamówić taką usługę, najlepszym pomysłem jest zwrócenie się do lokalnych biur nieruchomości. Większość z nich umożliwia wykupienie niezobowiązującej i pojedynczej usługi przygotowania nieruchomości do sprzedaży bez współpracy z biurem. Agencje nieruchomości obecnie w zdecydowanej większości powinny chcieć wykonać taką usługę za opłatą. Drugim sposobem jest wyszukanie odpowiedniej osoby lub firmy w internecie, która w danym regionie zajmuje się Home Stagingiem. Osoby takie są profesjonalistami np. architektami czy dekoratorami wnętrz i oferują usługę jako rozszerzenie swojej oferty.

 

ZDJĘCIA NIERUCHOMOŚCI

 

Po wykonaniu home stagingu należy udokumentować wygląd mieszkania, domu, nieruchomości za pomocą sesji zdjęciowej, fotograficznej.
Do tego należy wykonać profesjonalne zdjęcia. Jest to o tyle ważne, że spora część sprzedających chcąc zaoszczędzić próbuje wykonać sama sesję fotograficzną.
Dochodzi do tego, że nieruchomość o dużej wartości jest fotografowana nawet za pomocą telefonu komórkowego lub taniego aparatu fotograficznego.
Co najgorsze, że zabieraja się za to osoby nie mającego odpowiedniej wiedzy o technice fotografowania nieruchomości.
Profesjonalny fotograf ma oprócz odpowiedniego aparatu fotograficznego i obiektywu również statyw, oświetlenie gdy zachodzi potrzeba
a przede wszystkim wiedzę o technikach fotografowania wnętrz, architektury, otoczenia itd.

Dlatego lepiej rozważyć wynajęcie zaowodowego fotografa nieruchomości aby skuteczniej i atrakcyjniej zaprezentować nasz obiekt na sprzedaż.

 

FOTOGRAF WNĘTRZ, NIERUCHOMOŚCI, ARCHITEKTURY

 

Nasz fotograf w zasadzie pracuje na terenie całego kraju ale w kwestii fotografii nieruchomości działa na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Wykonuje zdjęcia standardowe jak i filmowanie i fotografowanie z drona co uatrakcyjnia oferty sprzedaży domów, działek, siedlisk itp. nieruchomości.

Oto wykaz miejscowości, do których dociera nasz fotograf nieruchomości:

B

D

E

F

G

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

W

Z

Pośrednik nieruchomości i jego biuro nieruchomości

Kiedyś zawód pośrednika nieruchomości i zarządcy nieruchomości mogli wykonywać tylko licencjonowani pośrednicy. Dawało to gwarancję, że pośrednik nieruchomości nie jest laikiem, i nie tylko “pływa w temacie”.
Obecnie zawód pośrednika może wykonywać właściwie każdy, kto założy biuro pośrednictwa nieruchomości, nie musi posiadać licencji.

Zgodnie, z od nie dawna, obowiązującymi przepisami agent musi być ubezpieczony, założyć działalność, usługi pośrednictwa muszą być wykonywane odpłatnie i oczywiście, ale to już od dawna, dbać aby w umowach pośrednictwa nie było zapisów abuzywnych.
Pośrednik nieruchomości organizuje swoje biuro pośrednictwa nieruchomości, może być ogniwem w ramach większej sieci biur nieruchomości, pod wspólnym szyldem. Agent staje się przedsiębiorcą z całym dobrodziejstwem tego miana.

Musi znać podatkowe, finansowe i rachunkowe obowiązki przedsiębiorcy prowadzącego biuro pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Spoczywa na nim pełna odpowiedzialność. Pośrednik nieruchomości prowadzi szeroko zakrojony marketing, promuje markę swojego biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, dbać aby strategia marketingowa biura obrotu nieruchomości, w obrębie sieci biur pod wspólnym szyldem, była spójna.

Jego biuro nieruchomości powinno jednak wyspecjalizować się w danej okolicy, na terenie swojego działania, najczęściej miasta lub gminy. Znać oferty ze swojego rynku. Orientować się w trendach na swoim obszarze. Dbać o rozwój i renomę swojego biura nieruchomości.