makeup olsztyn
wizażystka olsztyn
wizazystka olsztyn
makeup do sesji fotograficznej

Fot. Ryszard Aziewicz
Wizaż (make-up) – Anna Borkowska
Włosy (fryzjerka) – Beata Burcewicz
Modelka- Karolina Jóźwiak

Przygotowanie do ślubnego makijażu próbnego

Kobiety potrafią rozmyślać nad swoim wizerunkiem panny młodej dosłownie latami. Nawet te, które nie są jeszcze zaręczone albo które wręcz nie mają nawet stałego partnera, niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, co założą na siebie w dniu wesela. Na jaki makijaż być może się zdecydują.

Nic więc dziwnego w tym, że wizyty w salonach wizażu rezerwuje się nawet i z rocznym wyprzedzeniem. Z podobnym wyprzedzeniem trzeba też zarezerwować sobie ślubny makijaż próbny. Naprawdę lepiej z tym nie zwlekać, bo po prostu nie ma to żadnego sensu.

Skoro kobieta wie już, kiedy weźmie ślub, od razu po ustaleniu dla niego terminu jest w stanie ustalić dla siebie odpowiedni termin wizyty w salonie wizażu.

Przeważnie więc kobiety wykonują sobie te ślubne makijaże próbne mniej więcej pół roku przed dniem ślubu. Bardziej znane i lepsze makijażystki są przecież rozchwytywane niczym ciepłe bułeczki. Terminy w ich kalendarzach zapewniają się wprost błyskawicznie.

Nawet jeśli nagle wypadnie im jakaś luka, bardzo szybko jest ona zapełniana przez kolejną klientkę. To oznacza, że z tymi najlepszymi wizażystkami trzeba umawiać się dużo wcześniej. Najlepiej zrobić to pod koniec roku, gdy makijażystka będzie tworzyć swój kalendarz na kolejny rok.

Warto też od razu umówić się do niej i na próbny makijaż ślubny, i na makijaż „oficjalny”. Wszystko po to aby nagle nie okazało się, że akurat w dniu ślubu wizażystka jest jednak zajęta. Nie jest w stanie znaleźć czasu dla panny młodej.

A ile zajmuje wykonanie takiego perfekcyjnego makijażu ślubnego? Ile czasu warto sobie zarezerwować podczas przygotowań, aby wizażystka nie musiała robić wszystkiego w pośpiechu i na spokojnie zajęła się upiększaniem twarzy swojej klientki?

Ten czas trwania „zabiegu” będzie zależeć od tego, jak bardzo skomplikowany ma być makijaż. Na ogół jednak wykonanie standardowego ślubnego make-upu doświadczonej wizażystce zajmuje od godziny do półtorej godziny. Jest to taki typowy czas. W jego trakcie makijażystka na pewno poradzi sobie z upiększeniem każdej kobiety.

A ile trwa z kolei ślubny makijaż próbny? O dziwo na niego większość wizażystek przeznaczy dużo więcej czasu, czyli przynajmniej te dwie godziny, a czasem i ze trzy czy cztery. Próby są właśnie po to, by móc pokombinować z różnymi odmianami make-upu i je na sobie posprawdzać.

W ten sposób panna młoda sama się przekonuje, co rzeczywiście do niej pasuje, a czego lepiej by było jednak zrezygnować, by niepotrzebnie się nie oszpecać.