fotograf na ślub olsztyn

Ślub w czasach koronawirusa

Panująca epidemia sprawiła, że wiele planów ślubno- weselnych legło w gruzach. Dzień zawarcia związku małżeńskiego jest jednym z najważniejszych w życiu. Wiele par planuje ślub z kilkuletnim wyprzedzeniem. Znalezienie sali weselnej, fotografa, czy nawet fryzjerki i makijażystki w ciągu kilku miesięcy to nie lada wyzywanie. Często rezerwuje się dom weselny czy też wymarzoną restaurację nawet dwa lata przed ślubem.

Niestety zagrożenie epidemiologiczne pokrzyżowało wiele planów. Pary młode były zmuszone przełożyć swoje uroczystości. Coraz więcej osób zastanawia się, czy za kilka miesięcy, bądź za rok sytuacja się nie powtórzy. Podpisując umowę z salą weselną, DJ-em, zespołem muzycznym czy też fotografem, warto zadbać o odpowiednie zapisy, aby w razie ponownej epidemii Covid-19 nie stracić wpłaconych pieniędzy.

Wiele osób uważa, że w przypadku odgórnego zakazu organizacji imprez sala powinna zwrócić zadatek. Inną możliwością jest przełożenie terminu ślubu i wesela. Warto przedyskutować z menadżerem sali wszystkie możliwości na wypadek Covid-19.

Gdzie szyć suknię ślubną?

Data ślubu już wybrana, sala zarezerwowana, umowa z fotografem podpisana, garnitur kupiony i… zostało najgorsze. Wybór sukni ślubnej. Dla pań to często źródło stresu i powód nieprzespanych nocy. Przyszłe panny młode muszą odpowiedzieć sobie na pytanie – z salonu czy z komisu?

A może jednak poszukać fachowej krawcowej? Jeśli brać pod uwagę cenę sukni – nie ma większego znaczenia na co się zdecydujemy. We wszystkich tych przypadkach za kreację zapłacimy ok. 2-3 tysięcy złotych. Jeśli suknia nie ulegnie uszkodzeniu w przypadku jej wypożyczenia ok. 30% ceny zostanie nam zwrócone.

Jednak suknię zakupioną lub uszytą też można za taką kwotę później z powodzeniem odsprzedać. Kreacja szyta u krawcowej, będzie robiona od podstaw zgodnie z wizją panny młodej. Z drugiej strony nawet w salonie możemy do sukni dodać własne poprawki. Jeśli brakuje nam pomysłu na suknię i jej krój, warto przeszukać internet. Znajdziemy dziesiątki zdjęć i porad na stronach tematycznych. To niewiarygodne źródło inspiracji.