fotografia ślubna

Jaki makijaż na ślub dla perfekcyjnej Panny Młodej?

Ślub i wesele to wyjątkowe momenty w życiu zakochanych, a dla wielu kobiet, spełnienie marzeń jeszcze z dzieciństwa. Nic zatem dziwnego, że tego dnia chcemy wyglądać perfekcyjnie. Drogą do tej perfekcji jest dobór sukni, butów, fryzury, makijażu ślubnego oraz wszelkich dodatków. Tak naprawdę, każdy z tych elementów jest niezwykle ważny, a razem powinny składać się na spójną całość. Szukając inspiracji dla siebie, warto sprawdzić aktualne trendy ślubne, ale należy pamiętać także o indywidualnych predyspozycjach.

Makijaż ślubny 2020 – co jest trendy?

Modny makijaż ślubny 2020 to taki, który podkreśli naturalne piękno kobiety, a nie je przytłoczy. Zgodnie z tą zasadą wykreowało się kilka makijażowych trendów, które musisz poznać! Po pierwsze urokliwe spojrzenie Panny Młodej! To właśnie pięknie podkreślonymi oczami, kobieta potrafi skupić na sobie uwagę. A skoro ma być gwiazdą wieczoru, stylistki polecają stawiać na długie, gęste i delikatnie podkręcone rzęsy.

Z takimi rzęsami świetnie współgrają subtelne palety cieni do powiek – beże i brązy. Modnym rozwiązaniem są także delikatne usta. Cielisty odcień pomadki w beżu czy różu, który po prostu podkreśli naturalny ich kolor. Mimo tego trendu nic straconego dla zwolenniczek czerwonych ust! To akurat ponadczasowy klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Aktualnie makijaż ślubny, zdecydowanie odchodzi od mocnego konturowania. Skoro ma być kobieco i subtelnie, stawia się na efekt cery muśniętej słońcem. Delikatnie podkreślone kości policzkowe i blask na ich szczycie doskonale rozpromienią twarz.

Jaki zatem makijaż na ślub?
Mimo panujących trendów, które są świetną inspiracją, ostateczna decyzja dotycząca ślubnego makijażu jest kwestią indywidualną. Dobry makijaż powinien być dopasowany do urody kobiety. Z pewnością na tak wyjątkową okazję lepiej uniknąć jakichkolwiek wpadek, dlatego dobrze skorzystać z makijażu próbnego na kilka tygodni przed całą uroczystością. Pozwoli on przetestować trwałość kosmetyków, a także sprawdzić, jak czujemy się w danym make-upie oraz da czas, na zastanowienie, czy coś byśmy zmieniły. Należy również pamiętać, że makijaż ślubny powinien dobrze prezentować się na żywo i na zdjęciach!