Ładne zdjęcia telefonem – jak to robić?

 

Żyjemy w takich czasach, gdzie nie potrzebujemy sprzętu za kilka tysięcy złotych, by móc robić ładne zdjęcia, oczywiście sprzęt z wyższej półki to oczywiście jeszcze lepsza jakość naszych zdjęć. Jednakże jeśli chcemy robić zdjęcia dla siebie, bądź planujemy zacząć dopiero naszą przygodę z fotografią, możemy użyć naszego telefonu, a nie od razu inwestować kilka tysięcy w profesjonalny sprzęt.

Jak robić ładne zdjęcia telefonem?
Odpowiemy sobie dziś na te pytanie, a na tapetę weźmiemy telefon od Amerykańskiej firmy – Apple.

FUNKCJA „LIVE”

 

Jedna z najlepszych opcji w aparacie Iphone – funkcja live, czyli coś co powinno być zawsze włączone podczas robienia naszych zdjęć.
Ta funkcja – jak sama nazwa mówi – dodaje ożywienia naszym fotografią i sprawia, że zdjęcie jest przyjemniejsze dla oka.
Dlatego jeśli chcemy nadać jeszcze lepszego efektu naszym zdjęciom, warto mieć włączoną tę funkcję.
Jako ciekawostkę dodajmy, że kiedy wejdziemy w galerię zdjęć na telefonie i wybierzemy nasze zdjęcie z funkcją live, ono zacznie się poruszać w momencie gdy przytrzymamy je palcem.

PAMIĘTAJ O + NA ŚRODKU EKRANU

 

Wielu z nas może nawet nie wiedzieć, że istnieje pewna funkcja w aparatach – plusik na środku ekranu.
Kiedy chcemy zrobić ładne prostokątne zdjęcie dobrze jest sugerować się tym właśnie plusikiem – kolor żółty oznacza, że telefon jest idealnie prostokątny, jeśli plusik jest koloru białego musimy poprawić ułożenie telefonu.

BLOKUJ OSTROŚĆ

 

Ostrość – niesamowicie istotny element każdego dobrego zdjęcia, jednak jak to uzyskać na naszym telefonie?
Kiedy chcemy zrobić zdjęcie, lub nagrać filmik, a nie chcemy by, ostrość nam się zmieniła podczas poruszania telefonem, przytrzymajmy przez chwilę obiekt na ekranie telefonu, który chcemy wyostrzyć – wtedy pojawi się kwadrat z napisem blokada AD/AF, wtedy możemy spokojnie robić zdjęcia i nagrywać filmiki w jednej, tej samej jakości.

EDYTUJ ZDJĘCIA

 

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje zdjęcia, warto je edytować, obrabiać.
Do tego możemy użyć aplikacji mobilnych takich jak VSCO, bądź Lightroom mobile, lub wybrać edycję na komputerze za pomocą płatnych, czy też bezpłatnych programów do tego.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.