Fotograf Olsztyn

 

Zamów profesjonalną sesję fotograficzną wnętrz!

 

Zadzwoń 511 345 190

 

Fotografia wnętrz – czy warto zainwestować w tego typu zdjęcia?

W jakich przypadkach warto fotografować nieruchomości?

Fotografia wnętrz stała się bardzo popularna w ostatnim czasie. Potrzebę wykonywania tego typu zdjęć generuje coraz bogatszy rynek mieszkań na wynajem lub na sprzedaż. Aby wyróżnić się w ofertach należy się o to postarać.

Nie wystarczy niebanalne wnętrze urządzone w luksusowy sposób. Musimy jeszcze znaleźć pomysł na to jak je sprzedaż. Sytuacja wygląda tak samo jak marketing każdego innego produktu. Aby go sprzedać konieczna jest odpowiednia reklama.

Fotografia wnętrz również jest pewnego rodzaju reklamą, która pomoże nam w odpowiednim marketingu naszych wnętrz.

Jak przygotować wnętrze do sesji zdjęciowej?

 

Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze dobrze wyglądało na zdjęciach musimy je odpowiednio do tego przygotować. Zawsze, kiedy planujemy jakąkolwiek sesję najpierw muszą odbyć się przygotowania do niej. To bardzo ważne, ponieważ zdjęcia ukazują dużo i wszystkie niedoskonałości których nie ukryjemy niestety będą widoczne.

Taka sama sytuacja dotyczy wnętrz. Musimy je przygotować w taki sposób, aby drobne aspekty nie były widoczne okiem klienta. Oczywiście fotografia wnętrz nie polega na oszukiwaniu potencjalnych klientów. Odpowiednie przygotowanie do sesji nie oznacza tuszowanie niedoskonałości, które mogą przeszkadzać w ewentualnym mieszkaniu w danym wnętrzu.

Przygotowanie wnętrza do sesji zdjęciowej raczej powinno polegać na odpowiednim i dokładnym posprzątaniu, oczyszczeniu wnętrza z niepotrzebnych elementów, a także zadbanie o kolorystyczne akcenty dzięki którym zdjęcia będą dużo ciekawsze.

Jakie wnętrze jest potrzebne wynajmującemu?

Przed przystąpieniem do przygotowań zastanówmy się jakie wnętrza są pożądane przez naszych potencjalnych klientów. Zwróćmy uwagę na to co my chcielibyśmy znaleźć w miejscu, które chcemy kupić bądź wynająć. Postawienie się na miejscu potencjalnego klienta pozwoli nam na pozbycie się zbędnych rzeczy i doprowadzenie wnętrza do stanu jakie sami chcielibyśmy zobaczyć.

Fotografia wnętrz powinna nastąpić dopiero, kiedy całość jest odpowiednio przygotowana. W przygotowaniach dążymy do standardu hotelowego. Powinniśmy zadbać również o usunięcie wszelkich zdjęć i pamiątek, które nadają naszemu wnętrzu bardzo osobistego charakteru, a nie zmieniają nic dla potencjalnego kupca. Z całą pewnością takie elementy są zbędne i nic nie zmienią.

Wybierz odpowiedniego fotografa!

 

Kiedy już ogarnęliśmy nasze wnętrze i w końcu wszystko jest gotowe możemy skupić się na zdjęciach. Fotografia wnętrz jest specyficznym rodzajem zdjęć, który wbrew pozorom nie jest łatwo wykonać osobie bez doświadczenia.

Jeśli chcemy mieć gwarancję, że nasze zdjęcia zostaną wykonane w dobrej jakości musimy postarać się o dobrego fotografa, który specjalizuje się w fotografii wnętrz.

Przy wykonywaniu takich zdjęć profesjonalista wykorzysta odpowiedni sprzęt, technikę oraz oprogramowanie. Bez tego żaden aparat, obiektyw, telefon nie poradzi sobie z rozświetlonymi oknami lub zaciemnionym wnętrzem. Żadne z urządzeń nie dorówna oku ludzkiemu.

Oczywiście można wykonać niskobudżetowe zdjęcia wnętrz telefonem jednak czy efekt będzie równie zadowalający?

Tutaj przykłady tego samego ujęcia. Zrobionego profesjonalną lustrzanką. Różni ich tylko sposób obróbki. Rozjaśnione okna lub zaciemnione wnętrze to efekt braku odpowiedniej techniki i obróbki.

 

Pierwsze zdjęcie to efekt poprawnie wykonanej sekwencji zdjęć oraz zastosowanie odpowiedniego oprogramowania. Następne mimo że zrobione profesjonalnym sprzętem nie mogą prawidłowo oddać wyglądu wnętrza. „Walące się” ściany rozjaśnione okno, przez które widać żadnych szczegółów tylko białą plamę.

Ostatnie oprócz „walących się” ścian tym razem na skutek braku odpowiedniej technologii i obróbki charakteryzuje się zaciemnionym wnętrzem co powoduje niewidoczność pewnych elementów.

Pomijam przykłady zdjęć wykonanych z telefonu komórkowego, które nie mają szans dorównania lustrzance w jakości zdjęć. W rękach amatorów dają obraz mocno zaszumiony, rozmazany czyli poruszony z prześwietleniami czyli „białymi plamami” lub zaciemnionym wnętrzem.

Zamów profesjonalną sesję fotograficzną wnętrz!

Olsztyn

Zadzwoń 511 345 190

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.