fotografia ślubna

Jak rozmawiać z fotografem ślubnym?

To, że jakiś fotograf ślubny wyróżnia się wyłącznie pozytywnymi opiniami, nie znaczy jeszcze wcale, że od razu powinieneś go wybrać. Zastanów się trzy razy, zanim to zrobisz.

Porozmawiaj na ten temat ze swoim partnerem lub partnerką i wspólnie podejmijcie ostateczną decyzję. Koniecznie też powinniście umówić się na przynajmniej jedno spotkanie z potencjalnym fotografem.

A on powinien się na nie zgodzić. Nawet jeśli jeszcze nie wie, czy otrzyma to zlecenie.

Weryfikując umiejętności potencjalnego fotografa, zwróć szczególną uwagę na jego styl. Każdy fotograf go ma. A przynajmniej każdy powinien coś takiego mieć.

Nie ma nic gorszego od sztampowych zdjęć ślubnych, które wyglądają dokładnie tak jak cała setka fotografii z tradycyjnych wesel. Na pewno chciałbyś natomiast, by to twoja fotografia ślubna była w stanie czymś się wyróżnić.

Dobry fotograf sam o to zadba. Wprowadzi do swoich prac swój indywidualny styl, który nada im zupełnie innego znaczenia.

Zwróć też uwagę na jakość zdjęć. Jeżeli fotograf da ci do wglądu swoje prace, koniecznie popatrz na to, jak zostały one wykonane. Częściowo jesteś w stanie to sprawdzić, nawet jeśli nie znasz się na fotografii.

Możesz nie wiedzieć, czy fotografia ślubna ma poprawną ekspozycje i czy została właściwie naświetlona, ale widzisz to, jaki efekt ona na tobie wywiera. Pomyśl więc ogólnie, czy te zdjęcia ci się podobają. Jeżeli nie, od razu możesz kończyć rozmowę.

Podczas takiego spotkania zwykle od razu poczujesz, z jakim fotografem masz do czynienia. Pasjonaci fotografii na ogół potrafią przekonać do siebie każdego klienta i to zarówno słowem pisanym, jak i samymi pracami.

Nie trać więc czasu na pogaduszki z osobami, które od razu zrobiły na tobie kiepskie wrażenie. Szukaj kogoś, kto trafi prosto do twojego serca.

 

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Zanim zaczniesz zapoznawać się z portfolio różnych fotografów i spróbujesz ocenić, czy podobają ci się ich prace, określ, czy wybrani przez ciebie specjaliści działają na terenie miejscowości,

w której zamierzasz się pobrać. Musisz ich zlokalizować. Co prawda niektórzy fotografowie dojeżdżają nawet do miast oddalonych od nich o setki kilometrów,

ale przeważnie zastrzegają sobie przy tym prawo do pobrania dodatkowej opłaty za dojazd. Ślub i wesele już i tak wyciągają z ciebie tak dużo pieniędzy, że nie warto by było, byś stracił kolejną gotówkę.

Lepiej szukaj takich fotografów, którzy pochodzą przynajmniej z twojego województwa. Nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem takich osób.

Teraz pora dowiedzieć się, jak wyglądałaby fotografia ślubna stworzona przez konkretnego specjalistę. Oprzyj się koniecznie na opiniach znajomych.

Na pewno wielu twoich kolegów z pracy czy nawet członków rodziny miało okazję ostatnio się pobrać i teraz dysponuje wiedzą na temat jakości różnego rodzaju usług związanych z weselem.

Koniecznie porozmawiaj z tymi osobami. Jak najszybciej się do nich zgłoś i spytaj, czy nie mogą przypadkiem polecić ci jakiegoś fotografa ślubnego. Możesz też od razu poprosić o krótką prezentację jego zdjęć.

Sam wtedy ocenisz, czy styl danej osoby odpowiada twoim założeniom i wymaganiom.

Teraz, gdy świat internetu stał się wręcz naszym drugim światem, możemy też w jeszcze prostszy sposób pozyskiwać przeróżne informacje.

Jeżeli więc nawet nie umiesz powiedzieć, jaka fotografia przypadłaby ci do gustu, zacznij szukać zdjęć ślubnych z pomocą sieci. Przeglądaj je i zapisuj sobie te, które trafią w twoje serce.

Następnie szukaj fotografów, którzy mieliby podobny styl do tego zaprezentowanego na zdjęciach. Na pewno kogoś takiego wkrótce odnajdziesz.