fotografia fashion

Najczęściej popełniane błędy w stylizacji – czyli modowe faux pas

Świat mody ciągle się rozwija i zmienia. Wraz z tym rozwojem coraz więcej wybacza i na więcej pozwala. Mimo wszystko, na niektóre rzeczy trzeba uważać nawet w tym zreformowanym i nowoczesnym środowisku. Przedstawiamy niektóre błędy, których lepiej nie popełniać.

Strój nieodpowiedni do okazji

 

Pomimo zniesienia sztywnych ram dress code’u w wielu sytuacjach towarzyskich i zawodowych, wciąż niektóre okazje wymagają od nas specyficznego stroju. Takim wydarzeniem jest na przykład wesele – jeansy są co najmniej niestosowne. Plażową sukienkę też warto sobie odpuścić, chyba, że to tam odbywa się uroczystość. Tak samo nie wypada ubrać się zbyt formalnie do sytuacji. Na piknik ze znajomymi lepiej nie przychodzić w sukience koktajlowej. Odstawanie strojem od innych osób często wiąże się z dużym uczuciem dyskomfortu, traci na tym również Twoja pewność siebie i wiarygodność.

Ubrania niedopasowane do figury

 

Bardzo popularnym modowym błędem jest czarna bielizna, która przebija się przez jasną sukienkę, nie doda Ci kompetencji w oczach współpracowników. Tak samo noszenie za małych rzeczy, które powodują, że optycznie będziesz wyglądać na większą, niż w rzeczywistości nie doda Ci pewności siebie. Jest to też bardzo niewygodne – wpijające się w pasie jeansy sprawią, że nawet z najlepszej imprezy będziesz uciekać jak najszybciej. Za mała bielizna natomiast sprawi, że Twój biust podzieli się na cztery części i nie będzie wyglądać zbyt estetycznie.

Znaj umiar

 

Na ulicach bardzo często można zaobserwować osoby, które określa się mianem fashion victim. Są to osoby, które biorą sobie wybiegowe stylizacje zbyt mocno do serca. Jest to duży błąd w stylizacjach. Jeżeli lubisz mieć w swojej garderobie najnowsze nowinki ze świata mody, to staraj się z nich korzystać z rozwagą. Elementy, które są bardzo wyraziste, powinny być zestawione z tymi o stonowanych barwach i uniwersalnym kroju. Przepych zostaw osobom, które wiedzą jak z nim pracować – modelkom, gwiazdom filmowym czy celebrytom.

Buty są do chodzenia

 

Ile razy zdarzyło Ci się kupić piękne, ale zabójczo niewygodne buty? Zdradzimy Ci sekret – to widać! Jeżeli uważasz, że dobrze maskujesz ból spowodowany ranami na stopach, mamy złą wiadomość – robisz to nie tak dobrze, jak Ci się wydaje. Obuwie dobrej jakości zapewni Ci komfort chodzenia, a Twój krok przestanie przypominać pochód żywych trupów. Dobrze dobrane buty mogą sprawić, że nawet najprostsza stylizacja zamieni się w look prosto z wybiegu.

Total look – to trzeba umieć

 

Ten błąd bardzo często popełniają kobiety w średnim lub starszym wieku. Niestety, dopada to nawet młode dziewczyny. Lata ubierania się w jeden kolor od stóp do głów lub dobieranie koloru butów do torebki już dawno minęły, bezpowrotnie. Aby poprawnie stworzyć total look, trzeba dysponować wiedzą i zmysłem estetycznym, w przeciwnym wypadku, może się okazać, że wyglądasz jak w uniformie.

Unikanie tych najczęściej popełnianych błędów pozwoli Ci poczuć się bardziej komfortowo w każdej sytuacji. Przez takie, wydawałoby się, drobne niedociągnięcia możesz czuć się niezwykle niezręcznie.

 

Sesja fotograficzna

 

Wybierając się na sesję fotograficzną stosujemy wszystkie wyżej wymienione zasady aby uwiecznić smak i styl zawarty w naszym wyglądzie.

 

 

fotografia fashion
fotografia fashion