fotografia reklamowa

Dodawanie zdjęć do Instagrama z poziomu komputera

W dzisiejszych czasach posiadanie kont w różnego rodzaju mediach społecznościowych to już standard. Nie jesteśmy w stanie od tego uciec w żaden sposób, a w szczególności teraz podczas epidemii Covid-19 media społecznościowe dla wielu stały się jeszcze bardziej pożądane.

Dzięki Instagramowi możemy śledzić życie celebrytów i osób na których nam zależy praktycznie codziennie. Jeżeli dodatkowo nie tylko jesteś biernym odbiorcom treści serwowanych nam przez autorów, ale sam/a prowadzisz takie konto na Instagramie doskonale wiesz jak ciężko niekiedy dodaje się zdjęcia z poziomu telefonu szczególnie kiedy chce się zachorować wysoką jakość publikowanych materiałów.

Instagram został tak zbudowany, aby wszystkie zdjęcia można było łatwo publikować bezpośrednio z poziomu telefonu. O ile takie rozwiązanie w dobie smartfonów ma sens o tyle, jeżeli prowadzimy lub chociażby staramy się prowadzić profil profesjonalnie i chcemy zachować wysoką jakość zdjęć, które publikujemy na naszym koncie, będziemy musieli je również odpowiednio edytować przed opublikowaniem.

I tu pojawia się mały zgrzyt, bo niestety mimo coraz większej mocy obliczeniowej naszych telefonów oraz coraz większej ilości programów graficznych dostępnych na nasze smartfony w przypadku obróbki graficznej dalej nieodzownym królem jest komputer i narzędzia takie jak np. Photoshop czy Affinity Photo. Oczywiście możemy po obróbce zgrywać zdjęcia na telefon lub do chmury, a dopiero potem wziąć telefon do ręki i dodawać tak przygotowane zdjęcia.

Jest to jednak proces powolny który, jeżeli musimy również dodać odpowiednie tagi pod zdjęciem i/lub opis może przyprawiać o ból głowy. Na nasze szczęście można dodać zdjęcia z poziomu komputera wraz z opisem i tagami które w prosty i przyjemny sposób wpiszemy bezpośrednio z naszej klawiatury.

Z pomocą w tym przypadku przychodzą nam wbudowane w przeglądarkę “Narzędzia deweloperskie”. Są bardzo przydatne narzędzia dla twórców i testerów stron internetowych, które pozwalają sprawdzić jakość strony i wychwycić ewentualne błędy. Jednak dla nas w tym przypadku będzie potrzebna tylko jedna funkcja, a mianowicie przełączenie widoku strony w tryb smartfona. Ale wszystko po kolei.

Jeżeli w codziennej pracy używasz przeglądarek Google Chrome, Microsoft Edge czy Firefox’a najprościej będzie kliknąć w klawisz F12. Można też użyć skrótu klawiszowego ctr+shift+i (jednak nie działa w Edge). W nowo otwartym okienku po prawej stronie będziemy mieli dostęp do wszystkich narzędzi. Nas jednak interesuje tylko mała ikonka która znajduje się na górnej belce.

Taki mały monitor z jeszcze mniejszym prostokątem obok (który ma symbolizować smartfon, jednak jest mały i ciężko domyślić się na początku) lub jeżeli nie uda ci się jej znaleźć najlepiej znów zapamiętać skrót klawiszowy CTRL+SHIFT+M. Dzięki temu przełączymy widok w tryb smartfona.

Pozostaje nam tylko odświeżyć stronę Instagrama klawiszem F5 lub klikając prawym przyciskiem myszy na dowolnym miejscu strony i wybrać opcję odśwież (również warto znać alternatywny skrót klawiszowy, czyli CTRL+R). Naszym oczom powinna ukazać się wersja Instagrama doskonale nam znana z ekranu naszych telefonów. Teraz pozostaje już tylko dodanie oraz opisanie zdjęć którymi chcemy się pochwalić, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na planowanie nowych ujęć. Zapraszam do testowania.

zdjęcia portretowe