SPACER WIRTUALNY PANORAMA 360 OLSZTYN

RYSZARD AZIEWICZ – REKOMENDOWANY FOTOGRAF GOOGLE STREET VIEW – OLSZTYN

Spacer wirtualny 360 stopni po firmie w Google Maps i na Facebooku — Sprawdź jak się wyróżnić i zachwycić klienta!

Spacer wirtualny 360 stopni, który możemy wykonać i umieścić na naszej wizytówce Google Moja Firma to bardzo ciekawy sposób na przedstawienie naszej marki i zaprezentowanie swojej firmy klientom. Choć jest to część wizytówki z Google Maps, spacer taki mamy również umieścić na naszej stronie internetowej oraz dawać możliwość sprawdzenia naszej marki przed wyborem potencjalnym klientom. W tym tekście przedstawimy szczegóły – czym jest wirtualny spacer 360, dlaczego warto tworzyć taki spacer i jak zamówić jego wykonanie.

Czym jest wirtualny spacer 360 stopni?

Wirtualny spacer 360 stopni jest spacerem po danym miejscu w oknie przeglądarki. Jest on najbardziej znany Map Google, gdzie możemy przemierzać daną ulicę w technologii Google Street View. Wirtualny spacer opiera się na takiej samej zasadzie działania, ale umożliwia zwiedzanie danego miejsca np. wnętrza budynku czy danej okolicy. Wirtualny spacer najczęściej przedstawia biura oraz miejsca firmowe. Wirtualny spacer jest też standardowo umieszczany na wizytówce Google Moja Firma na Google Maps i może być stamtąd udostępniany np. na stronie www. Spacery wirtualne tworzyć można jednak też niezależnie i wygrywać je bezpośrednio na swoją stronę internetową. Celem spaceru 360 jest przedstawienie i zwirtualizowanie przestrzeni potencjalnym klientom. Proces jego wykonywania jest skomplikowany (o nim poniżej) i najczęściej nie wykonamy go samodzielnie.

Jak tworzony jest wirtualny spacer w praktyce?

Wykonywanie wirtualnego spaceru rozpoczyna się od wizyty fotografa w danym miejscu, które ma być zwirtualizowane np. w biurze. Miejsca takiego nie trzeba przygotowywać czy specjalnie modyfikować. Fotograf ustali na terenie całej powierzchni punkty oddalone od siebie przeważnie kilka metrów, które będą stanowiły kolejne kroki wirtualnego spaceru. W każdym takim miejscu fotograf wykonuje serię zdjęć, które przedstawiają dane wnętrze w 360 stopniach. Możemy wykonywać je tradycyjnym aparatem lub opcjonalnie kamerą 360 stopni, która skanuje wnętrze i robi wiele pojedynczych fotografii pod różnym kątem. Fotograf przechodzi następnie do kolejnych punktów oraz powtarza całą operację. Czas trwania tworzenia wirtualnego spaceru może wynosić w zależności od rozmiaru powierzchni zwirtualizowanej od kilkunastu minut do kilku godzin. Po wizycie w naszej firmie, fotograf przez kolejne kilka dni pracuje w swoim biurze. Składał on będzie wszystkie fotografie w jeden obraz oraz tworzył ogólny wirtualny spacer. Jest to dość mozolna praca, na którą trzeba przeznaczyć pewną ilość czasu. Gdy fotograf kończy cały proces, przekazuje nam spacer wirtualny, pomaga go wgrać na wizytówce Google lub na stronę.

Dlaczego warto umieszczać go na swojej stronie i na wizytówce Google?

Spacer wirtualny warto umieszczać na swojej wizytówce z kilku ważnych powodów. Pierwszym takim powodem jest danie możliwości potencjalnym klientom na sprawdzenie naszej firmy. Osoby, które dokładnie poznają dany hotel, markę czy firmę, dużo chętniej podejmę decyzję zakupową. Przełoży się to na większy zysk, ew. reinwestycję w reklamę czy większy ruch na naszej wizytówce. Osoby przeglądające wiele wizytówek, koncentrują się najczęściej na tych, które są zadbane i atrakcyjne. Duża ilość danych sprawi, że będziemy mogli liczyć na większe wymierne korzyści z posiadania takiej wizytówki. Kolejnym powodem, którego powinniśmy zamieszczać wirtualne spacery na naszych wizytówkach, jest kwestia wizerunkowa. Posiadanie tak nowoczesnego multimedia na naszej wizytówce sprawia, że klienci postrzegają naszą markę za profesjonalną i godną zaufania. Dodanie spaceru wirtualnego jest odpowiedzialne za zwiększanie pozycji naszej wizytówki Google Moja Firma na mapach Google. Mapy promują te wizytówki, które posiadają jakościowy content. Wirtualny spacer z pewnością się do niego zalicza. Dzięki dodaniu go będziemy mogli liczyć na wyższe pozycjonowanie pinezki i wyświetlenie jej w pierwszej kolejności. Zadbane wizytówki są również często proponowane w standardowej wyszukiwarce obok wyników wyszukiwania.

Jak zamówić wykonanie takiego spaceru?

Wykonanie wirtualnego spaceru możemy zamówić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zwrócenie się do fotografów prywatnych, którzy prowadzą własne zakłady lub działają na własny rachunek. Osoby takie często oferują usługi tworzenia takich spacerów, choć nie jest to standardowa usługa. Niektórzy fotografowie specjalizują się jedynie w takich kwestiach. Drugą opcją jest zlecenie wykonania spaceru agencjom marketingowym lub agencjom interaktywnym. Agencje takie — szczególnie zajmujące się promocją produktową, coraz częściej świadczą takie usługi. Agencje mogą współpracować lub zatrudniać swoich fotografów. Trzecią opcją — najlepszą, jeśli chcemy stworzyć spacer szczególnie na wizytówkę Google Maps, jest wybranie fotografów rekomendowanych przez Google. Są to osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w tworzeniu takich spacerów. Stworzyli oni już poprawnie takie spacery i zostali wpisani na listę fotografów rekomendowanych. Nie są to osoby zatrudnione przez Google, a jedynie te, które spełniły wymagania jakościowe. Listę takich fotografów możemy znaleźć w podręczniku pomocy dotyczącym wizytówki Google Moja Firma.

Spacer wirtualny na Facebooku

Choć na Facebooku nie ma bezpośredniej opcji wstawienia spaceru wirtualnego takiej formie, w jakiej znamy go z Google, istnieje możliwość dodawania zdjęć 360 stopni. Są to “pojedyncze kroki” wirtualnego spaceru i nazywane są zdjęciami interaktywnymi. Zdjęcie takie posiada ikonę strzałki 360 stopni i możemy na nim rozglądać się w dowolnym kierunku przeciągając kursor w różne strony. Zdjęcia takie możemy wgrywać tak samo jak normalne zdjęcia i umieszczać w albumach z tymi standardowymi. Dzięki takim fotografiom możemy stworzyć z kilku zdjęć wirtualny spacer i przedstawić odbiorcom dane miejsce np. naszą siedzibę. Zdjęcia tego typu nie są popularne na Facebooku i z pewnością będą przyciągały wzrok innych użytkowników. Zdjęcia 360 stopni tak samo, jak w przypadku wirtualnego spaceru możemy zamówić u fotografów, a Ci po ich wykonaniu i złożeniu pomogą nam je też wgrać na ten serwis społecznościowy.

Spacer wirtualny, panorama 360 wyróżnią w zasadniczy sposób Twoją ofertę, prezentację na stronie internetowej.
Do tej pory internauta w niewielkim stopniu mógł obejrzeć prezentowane miejsce.
Za pomocą interaktywnych obrazów panoramicznym będzie mógł znaleźć się w jego wnętrzu co z pewnością sprawi że taka oferta pozostanie dłużej pamięci niż te standardowe.
Badania przeprowadzone na rynku nieruchomości w USA i Niemczech, dowodzą, że oferty zawierające spacery wirtualne, panoramy 360 cieszą się
w 84 procentach większym zainteresowaniem.

Panorama sferyczna inaczej zwaną panoramą 360 pozwala na obejrzenie najbliższego otoczenia znajdującego się wokół nas.
Przykład panoramy 360 na końcu opisu.
Dodatkową ofertą z naszej strony jest panorama wykonana z drona czyli dużo bardziej interesującej perspektywy w przypadku terenów otwartych.
W większości przypadków zdjęcia do panoram wykonujemy techniką HDR. Pozwala to wyeliminować np. efekt rozświetlonego okna i ciemnego wnętrza. Również na zewnątrz gdy świeci słońce technika HDR jest dla nas obowiązkowa. Przykład na końcu opisu.

Spacer wirtualny (wirtualna wycieczka) to prezentacja złożona z conajmniej dwóch panoram sferycznych. Możemy zmieniać punkty, z których obserwujemy otoczenie. Dzięki temu możemy „poruszać” się w budynkach po jego pomieszczeniach a na zewnątrz odwiedzać różne zakamarki posesji, przemieszczać się wzdłuż drogi a w przypadku użycia drona niejako „latać” w przestrzeni. Przykład na końcu opisu.

Każda prezentacja złożona czy to z jednej panoramy czy też spacer wirtualny mogą być wzbogacone o dodatkowe elementy. Możemy rozpocząć ją od strony startowej wyświetlanej przez parę sekund zawierającą logo i inne informacje o prezentowanym obiekcie. Do tego odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa uprzyjemni czas spędzony na oglądaniu. Gwarantujemy szeroką gamę muzyki „royalty free” bez roszczeń osób trzecich czyli bez opłat ZAIKS lub innych organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Każda panorama 360 może zawierać dodatkowo tzw. „wlatujące zdjęcia, filmy”, które pozwalają dodatkowo zobrazować szczegóły otoczenia czyli „zajrzeć” np. do ciasnego małego pomieszczenia, kąta, przez okno itd. Pozwala to zmniejszenie ilości panoram czyli kosztów a także zaprezentowanie miejsca gdzie panorama nie wyglądałaby atrakcyjnie (ciasne pomieszczenia, przestrzenie).
Spacer wirtualny czy też panorama może zawierać Twoje logo w nadirze (pod nogami) co jest najczęściej stosowane a także logo czy też inny aktywny link, odnośnik, łacze, które pozwala na powrót do Twojej strony internetowej. 


spacer wirtualny panorama 360 olsztyn

Google Street View rekomendowani Olsztyn – Ryszard Aziewicz

należy do elitarnej grupy rekomendowanych prze Google fotografów.
Panoramę sferyczną lub spacer wirtualny po twoim obiekcie dodać do Google Street View, wizytówki na Mapch Google jak i dodać tam nowe miejsce z twoim obiektem. Pomożemy również stworzyć taką wizytówkę.

Jeśli jesteś zainteresowany panoramą 360, spacerem wirtualnym – zadzwoń 511 345 190 lub napisz poprzez Kontakt.
Opisz o jakie prezentacje chodzi a otrzymasz bezpłatną wycenę.

Przykłady panoram i spacerów

Panorama z drona – OW Sasek
Strona startowa, muzyka, wlatujące filmy 

 

spacer wirtualny panorama 360 olsztyn

Panorama – Blue Lagoon Βeach, Syvota
Google Street View

 

spacer wirtualny panorama 360 olsztyn

Mazury Golf & Country Club Naterki
Strona startowa, muzyka, wlatujące zdjęcia, filmy, HDR

 

spacer wirtualny mazury golf club naterki
error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.