SPACER WIRTUALNY PANORAMA 360 – GALERIA

Mazury golf & country 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie spacer wirtualny

WYŻSZA SZKOŁA POLICJI SZCZYTNO

jezioro ukiel (krzywe) panorama 360

JEZIORO UKIEL 360 Z DRONA

JEZIORO RYŃSKIE RYN

 

kanał kula panorama 360

kanał kula 360 z drona

 

wilkasy panorama 360

WILKASY 360 Z DRONA

 

giżycko panorama 360

Giżycko 360 Z DRONA

APARTAMENT GLAMOUR

 

ostrava

sopot monciak grand

 

Blue Lagoon beach Sivota

Rest Lords Olsztyn

WILLA LIMAJNO

irr yachts

KAERCHER ZASADA OLSZTYN

ow sasek kobyłocha

panorama 360 z drona

PAPROTKI DOMKI

panorama 360 z drona

gatra historia budowy opis

domki letniskowe

piecki

frombork panorama 360

FROMBORK 360 Z DRONA

Sala pekap

korsze

 

google street

rekomendowani

punkty it

 

barramundi przystań olsztyn

Panorama sferyczna

Panorama sferyczna – to nowoczesny rodzaj fotografii, obejmujący cały otaczający widok wokół aparatu – 360 stopni w poziomie i 180 w pionie i w odróżnieniu od tradycyjnej, fotografia sferyczna nie jest ograniczona tzw. kadrem, który pokazuje tylko wycinek rzeczywistości.Jeśli odtworzymy taką fotografię na ekranie komputera, wykorzystując przeznaczony do tego odtwarzacz lub choćby zwykłą przeglądarkę internetową to odniesiemy realistyczne wrażenie przebywania w miejscu wykonania fotografii z możliwością swobodnego rozglądania się wokół.

Tworzenie panoram

Panoramę sferyczna wykonujemy aparatem panoramicznym lub łącząc zdjęcia fragmentów za pomocą programów komputerowych. Zdjęcia można wykonać fotografując z ręki ale lepszą jakość uzyskamy wykorzystując statywowe głowice do panoram sferycznych. Za pomocą głowicy aparat obracany jest względem osi przechodzących przez punkt bez paralaksy (źrenicę wejściową) obiektywu w celu wyeliminowania błędu paralaksy.

źródło: Wikipedia

Jak widać z opisu Wikipedii sprawa może wyglądać bardzo prosto. Jednak w rzeczywistości odnosi się to tylko do aparatów sferycznych 360. Rzeczywiście wystarczy wykonać jedno zdjęcie sferyczne 360 czyli panoramę aby utworzyć jeden punkt spaceru wirtualnego. Jest to zdecydowanie najszybsza metoda i zarazem najtańsza. W większości tak wykonane zdjęcia ustępują jakością zdjęciom panoramicznym wykonanym lustrzanką.              Biorąc jednak pod uwagę, że przeglądający używają częściej telefonów lub tabletów nie ma to większego znaczenia.

Tak czy owak prezentacja obiektu, lokalu, nieruchomości w postaci spaceru wirtualnego (wirtualnej wycieczki) lub panoramy sferycznej 360 jest bardziej zauważalna, atrakcyjna i wyróżniająca się na tle innych.

 

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.