FOTOGRAFIA BIZNESOWA WIZERUNKOWA KORPORACYJNA – GALERIA

 Jak zbudować wizerunek w social mediach

W dobie mediów społecznościowych niemal każdy z nas wystawia się na działanie opinii publicznej: wstawiając na portale swoje zdjęcia,                          filmiki z codzienności, opisując bieżące zdarzenia. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, zaprezentować idealną rzeczywistość wspaniałego, odnoszącego sukcesy człowieka. Kreowanie wizerunku przestaje być kwestią dotyczącą jedynie polityków i celebrytów, a staje się codziennością każdego, kto wkracza w świat social mediów i chce w nich zaistnieć. Trzeba jednak zrobić to dobrze.

Określ tożsamość

 

Pierwszym krokiem budowania wizerunku jest określenie tożsamości osoby, której wizerunek będzie kreowany. Niezbędna jest wiedza dotycząca mocnych stron, które warto będzie podkreślić, a także słabych, które lepiej będzie ukryć. Istotne jest zbadanie historii danej osoby,                                      zapoznanie się z jej nawykami, codzienną rutyną, wartościami i celami. Wiedzę można także czerpać z otoczenia jednostki,                                                            jej przyjaciół oraz rodziny, a także z jej stosunku do zwierząt. Nietypowe fakty, zainteresowania czy ważne wydarzenia z życia jednostki mogą wzbudzać zainteresowanie odbiorców i stanowić jej znak rozpoznawczy.

Poznaj oczekiwania

 

Drugi etap budowania wizerunku dotyczy oczekiwań i potrzeb odbiorców. Należy zastanowić się, kto będzie grupą docelową, do kogo jednostka będzie kierowała swoje działania. Wizerunek musi być dopasowany do odbiorców, gdyż pozwoli to nawiązać z nimi trwałą i silną więź. Istotny jest dialog z odbiorcami. W ten sposób poznaje się ich wartości i potrzeby, dzięki czemu można im wyjść naprzeciw.

Zadbaj o wygląd

 

Kreowanie wizerunku dotyczy zarówno sposobu wypowiadania się jednostki, jak i elementów niewerbalnych. Istotny jest wygląd: twarz, ciało, makijaż i strój, dodatki, a także mowa ciała: postawa, gesty, mimika. Zastanowić się więc należy nad stylem ubierania, jego kolorystyką, rodzajem makijażu, czy doborem odpowiedniej biżuterii. Następnie ćwiczyć wystąpienia, zwracając uwagę na tempo i ton wypowiedzi, mimikę oraz gesty.

Internet daje nam możliwość bycia niemal każdym. Jeśli jednak chcemy budować trwałe relacje, istotne jest, by zachować spójność między tożsamością a wizerunkiem. By odbiorcy nie czuli się oszukani i nie stracili zaufania, jakie zbudowaliśmy swoimi przemyślanymi działaniami.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.